Duszpasterstwo Mlodziezy Marianskiej w Grudziadzu


Prejsť na obsah

Hlavné menu:


Adwentowy Dzien Skupienia - Grudziadz

18 grudnia, 2010 r. o godz. 10.00 rozpoczął się adwentowy dzień skupienia przygotowany dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Toruńskiej oraz wszystkich chętnych. Dzięki gościnności ks. Jarosława Janowskiego mogliśmy modlić się i przybliżyć do Boga w Bursie Szkolnej Caritas w Grudziądzu

Dzień skupienia rozpoczął się zawiązaniem wspólnoty i poznaniem imion wszystkich uczestników podczas krótkiej zabawy integracyjnej. Następnie wraz z zespołem z Kościoła Młodzieżowego Grudziądzu uwielbialiśmy Boga śpiewem. Przyłączył się do nas Ks. Artur Szymczyk – duszpasterz młodzieży naszej diecezji. Wygłosił On swoiste, jednodniowe rekolekcje.


Już od początku zapewniał, że „drugiego żłobka nie będzie”, Jezus chce się narodzić w naszych sercach, bo nie ma już innego miejsca. Przekonywał też, że będąc w więzieniu ( grzechu, w krzywych relacjach z drugim człowiekiem itp.) najbardziej pragniemy Boga. A wyjście z tego więzienia jest bardzo proste. Wystarczy lekko pchnąć drzwi, a Jezus je pociągnie z drugiej strony. Dlatego też skorzystaliśmy z sakramentu pokuty i pojednania. Uwierzyliśmy, ze Bóg chce byśmy byli szczęśliwi, dlatego zapragnęliśmy wpuścić Go do naszego życia, by mógł prawdziwie działać. Po konferencjach pracy w grupach, obiedzie, Adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi nadszedł czas na uwieńczenie tego dnia – Eucharystię. Po Komunii Św. długo wielbiliśmy Boga wspólnym śpiewem, prosiliśmy by wylewał się na nas Duch Miłości. Na koniec nastąpiły podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych organizację i przeprowadzenie tegorocznego Dnia Skupienia.

GALERIA ZDJĘĆLSO Marianie Grudziądz | lso.grudziadz@marianie.pl

Naspäť na obsah | Späť na hlavné menu